הזכויות הרפואיות שלך

זכויות רפואיות - כי כל אחד יכול!

מימוש זכויות רפואיות הינו מושג המתייחס למצבים בהם עקב תאונה או מחלה נגרמה פגיעה פיזית כלשהי לאדם. במקרים כאלה, הנפגע זכאי לקבל פיצוי ממוסדות שונים- ביטוח לאומי, משרד הביטחון, קרנות פנסיה, חברות ביטוח ועוד. ניקח לדוגמא את פלוני שנפצע באופן בינוני בתאונת עבודה. פלוני אינו אשם בפציעתו, הוא טיפס על סולם במסגרת העבודה, ונחבל קשות ברגלו. תהליך מימוש הזכויות נועד לסייע לפלוני ולדומים לו בקבלת הכסף מכלל המוסדות הרלוונטיים. מדהים לחשוב על כך שבעבר אנשים שנפגעו או חלו, לא ידעו שמגיעות להם זכויות רפואיות במסגרת החוק. כיום, כל אדם יכול לקבל את הפיצוי המגיע לו מן המדינה ואף יכול לקבל סיוע בנושא זה.

זכויות רפואיות- כיצד פועלים להשגת הפיצוי?

כדי לזכות להכרה בזכות הרפואית, על כל אדם שנפגע לפנות לגופים המתאימים ובנוסף לוועדה רפואית. כמו בכל הליך בירוקרטי, אין זה כה פשוט לקבל פיצוי, ויש לנסות "לשכנע" את האנשים המתאימים ולהוכיח את הזכות לקבלת פיצוי. כדאי להגיע לגופים המתאימים מוכנים ככל האפשר ומצוידים בניירת המתאימה. אם ברצוננו לממש את זכויותינו הרפואיות ביתר קלות, ניתן לפנות לוועדות למימוש זכויות. ועדות אלו מכירות את הדרישות מטעם הגופים השונים, ויכולים לסייע בהכנת תביעות לפיצויי זכויות רפואיות. בתוך הועדה פועלים עורכי דין, יועצי מס ורואי חשבון המתמחים בתהליכים הבירוקרטיים מול הגופים השונים ויודעים כיצד לפנות אליהם כדי להשיג את מה שמגיע לכם. במקרים מסוימים, ללא פניה לוועדות המתאימות, יהיה קשה,ואולי אף קשה מאוד לקבל את הפיצוי המגיע לנו.

אילו הטבות ניתן לקבל?

אדם שהכירו בזכאותו עשוי לקבל פיצויים שונים שישפרו את מצבו הכלכלי והנפשי: פיצוי חודשי או שנתי, החזרים ומענקים חד פעמיים, הטבות והקלות במיסוי ברכישת דירה או רכב, הנחות לטיפולים רפואיים, מטפל צמוד ועוד. ההטבות מוענקות הן לחולים והן לנפגעי תאונות עבודה בהתאם לרמת הפגיעה או הנכות שלהם.

כיום, אין צורך לסבול לחינם. אדם שהוכיח את זכויותיו הרפואיות זכאי לפיצויים העשויים לשפר את מצבו לבלי היכר.

למידע נוסף / ייעוץ התקשרו עכשיו: 04-8814008
ניתן למלא את פרטיכם בטופס יצירת קשר ונציג בתחום המבוקש יצור עמכם קשר

מלא את הפרטים ונציגינו יצרו איתך קשר

Bookmark the permalink.