החזרי מס

זכאים להחזרי מס?

בזמן האחרון יוצא לנו לשמוע לא מעט על כל נושא ההחזרים הכספיים ממס הכנסה. רבים מאיתנו נתקלו בכך לראשונה בטלוויזיה, כאשר הציעו לנו להיכנס לאתר רשות המיסים ולבדוק בעזרת פרטים מזהים האם אנו מאותם זכאים. אחרים, שמעו על חבר או קרוב משפחה שקיבל כמה אלפי שקלים מכובדים. גם אתם תוכלו להגיש בזמנכם החופשי בקשה למס הכנסה על מנת לבדוק את זכאותכם ואף את גובה זכאותכם.

כשמדברים על החזרי מס, אין הכוונה להטבה או בונוס, אלא על טעויות שנעשו במהלך שנות עבודתכם, בהן שילמתם תשלומי יתר למס הכנסה. תשלומי היתר יכולים לקרות מכל מיני סיבות, החל מטעות טכנית ועד סימון לא נכון בטופס 101 - החלק המשתייך למס הכנסה בו אנו מסמנים את הסטטוס שלנו בהתאם(חיילים משוחררים, עולים חדשים, תושב ישראל וכדומה..)

החזרי מס - מתי, למי וכיצד?

דוגמא לאדם שזכאי להחזר מס הוא בעיקר בשל מצב מסוים שלא דווח, כאשר העובד לא היה מודע כי זכאי לנקודות במס הכנסה, כאלו שיקלו עליו. אם בבסיס החוק למשל אנו מחויבים לשלם כ - 10 אחוז מהמשכורת שלנו(שכירים המקבלים 5000 שקלים ומעלה), חיילים משוחררים לצורך העניין, פטורים ממס הכנסה למשך כשלוש שנים. לצערנו הרב רבים אינם יודעים זאת ולכן לא מסמנים זאת כאופציה.

תוכלו להגיש בקשה לקבלת החזרי מס גם אם מדובר על שנים קודמות, שכן החזר המס יכול להתקבל בצורה רטרואקטיבית. יש לציין כי ניתן לקבל רק על השנים שחלפו, ולכן לא תוכלו לקבל תשלומים עתידיים למשך השנה הנוכחית, אלא לחכות לשנה הבאה, להבדיל מתיאומי מס. את הבקשה מגישים למס הכנסה, בצירוף מסמכים המתבקשים מכם. יכולים לעשות זאת הן שכירים והן עצמאיים, ותהליך זה בדרך כלל נע בין חצי שנה לתשעה חודשים.

כמובן כי על מנת להיות זכאי להחזר מס יש לעמוד בתנאים לכך, כאשר מידע עליהם תוכלו לקבל באתר רשות המיסים, או לחילופין להיעזר בעורכי דין ויועצי מס אשר מתמחים בנושא זה ויוכלו ללוות אתכם לכל אורך התהליך. בנוסף, שאלונים לבדיקת זכאות להחזרי מס מסתובבים ברשת, בנוסף למידע מפורט על נושא זה.

למידע נוסף / ייעוץ התקשרו עכשיו: 04-8814008
ניתן למלא את פרטיכם בטופס יצירת קשר ונציג בתחום המבוקש יצור עמכם קשר

מלא את הפרטים ונציגינו יצרו איתך קשר