מחלות מקצוע

logo-pisga2

לקוחות מספרים

אנשי המקצוע של פסגה מימוש זכויות יעשו הכל כדי להגדיל את סיכוייך  בוועדה באופן משמעותי:

צוות רפואי המתמחה בחוות דעת רפואיות 
הכנת תיק רפואי מלא ומפורט
ניהול ההליך הבירוקרטי מ- א' ועד ת'
ליווי מקצועי לאורך כל התהליך

חלית או נפצעת בעבודה?

מגיע לך כסף, אל תוותר עליו!

נפגע בתאונת עבודה הינו כל מי שנגרמה לו פגיעת גוף במהלך עבודתו ועקב העבודה כעובד שכיר או כעובד עצמאי. פגיעת גוף בעבודה יכולה להיגרם כתוצאה מתאונה, למשל עקב חבלה כתוצאה מנפילה ממקום גבוה, כתוצאה מחפץ שפוגע בעובד וגורם לפציעתו, גב ש"נתפס" עקב מאמץ, וכד'.

בנוסף, פגיעת גוף בעבודה עלולה להתרחש כתוצאה מביצוע חוזר ונשנה של אותן פעולות בתקופה ממושכת (לעתים שנים) עם אותו איבר שהצטברותן גורמת לנזקי גוף חמורים עד כדי נכויות. למשל אדם שעובד בקידוח חוזר ונשנה עם מקדחה ומבצע עשרות פעמים ביום אותה פעולה עם הידים, טייח שעובד בכיפוף ומבצע פעולות חוזרות ונשנות עם הגב וכו...

כמו כן, אדם עלול ללקות במחלה עקב עבודתו, בד"כ כתוצאה מחשיפה לתנאי עבודה "מזיקים".
למשל, נזקי שמיעה עקב חשיפה לרעשים ברמות גבוהות, מחלות עור (כגון סרטן עור) עקב חשיפה ממושכת לשמש בעבודה, מחלות אורטופדיות, מחלות ריאה עקב חשיפה לחומרים כימיים מזיקים שחודרים לגוף דרך דרכי הנשימה, סוגי סרטן שונים עקב חשיפה לחומרים כימיים מזיקים, ועוד (ראו הרחבה להלן בהקשר זה בנושא "מחלות מקצוע"). ראוי לציין עוד כי עפ"י חוק הביטוח הלאומי גם פגיעה בדרך מהבית לעבודה או בחזרה.

דוגמאות
נזקי שמיעה עקב חשיפה לרעש, מחלות עור עקב חשיפה ממושכת לשמש בעבודה, מחלות אורטופדיות (כגון מחלות גב, פגיעות עצביות בידים לרבות תסמונת התעלה הקרפאלית, מחלות ברכים), מחלות ריאה עקב חשיפה לחומרים כימיים מזיקים שחודרים לגוף דרך דרכי הנשימה, סוגי סרטן שונים עקב חשיפה לחומרים כימיים מזיקים או קרינה. המשותף לכל הדוגמאות הנ"ל הינו קיומו של גורם "מזיק" בעבודה.

החמרה
לעתים עשוי לקרות מצב בו לאחר שחולף פרק זמן מסויים ממועד קביעת נכות לצמיתות ע"י ועדה רפואית חלה החמרה של הפגיעה עם השנים. כאשר מדובר בתביעה נגד המוסד לביטוח לאומי בגין פגיעה בעבודה רשאי העובד עפ"י החוק להגיש תביעה לבדיקה נוספת ע"י ועדה רפואית עקב החמרה במצבו, אחת ל- 6 חודשים. מובן, כי התנאי הבסיסי להגשת תביעה בגין "החמרה" הינו כי הפגיעה "המקורית" הוכרה כפגיעה בעבודה ע"י המוסד לביטוח לאומי. תנאי נוסף הינו תיעוד רפואי המראה על החמרה רפואית במצבו של התובע לעומת המצב שבגינו נקבעה נכותו.

מגיע לך כסף, אל תוותר עליו, מלאו את הטופס ונציג יחזור אליכם!

* השירות אינו משפטי

Comments are closed.