פגיעות עבודה

פגיעות בעבודה נחשבות לכל פגיעה רפואית, נפשית או שכלית שהתרחשה בזמן העבודה או כתוצאה ממנה. המוסד לביטוח לאומי מחלק את נפגעי העבודה ל-2 סוגים:

מחלות מקצוע – פגיעות בעבודה שנגרמו לאורך זמן כתוצאה מתנאי עבודה פוגעניים מבחינה בריאותית, נפשית או שכלית ובתנאי שפגיעות אלו רשומות בתקנות המוסד לביטוח לאומי כמחלות מקצוע.
תאונת עבודה – פגיעות רפואיות, נפשיות ושכליות פתאומיות במהלך העבודה או במהלך נסיעה לעבודה או בחזרה ממנה.

כמו כן, פגיעות בעבודה יכולות להיות כל פגיעה רפואית, שכלית או נפשית של העובד במהלך השתלמות או פעילות חברתית כלשהי במסגרת העבודה שמומנה ע"י המעסיק.
קצבת הנכות עקב פגיעה מעבודה תיקבע באופן הבא:

נכות עד 10% - הנפגע לא יקבל כל פיצוי
נכות ברמה של 10-19% - הנפגע יקבל פיצוי כספי חד פעמי (מענק)
נכות קבועה ברמה של 20% ומעלה – הנפגע יקבל קצבה קבועה כל חודש. במקרה זה ניתן לבקש את המרת חלק מהקצבה או כולה בפיצוי כספי חד פעמי (מענק)

בנוסף, על פי תקנה 15 של המוסד לביטוח לאומי, ניתן להגדיל את קצבת הנכות שניתנת לנפגעי עבודה (תאונות עבודה ומחלות מקצוע) במידה ונכות זו היא תמידית. לפי תקנה זו מקצוע, גיל ומין הנפגע יכולים להביא להגדלת הקצבה ולנפגע יינתנו עוד 50% נכות מקסימום במידה והנכות שנקבעה לו היא בגובה של 20% לפחות ובמידה והגדלת הקצבה אינה עוברת את ה-100% נכות. לייעוץ אישי בנושא אנא פנו לפסגה מימוש זכויות.

במידה ונפגעתם באופן כלשהו בעבודה (מחלת מקצוע או תאונת עבודה) עליכם לבצע את הפעולות הבאות:

• תיעוד נסיבות הפגיעה בכתב במועד קרוב ככל האפשר לזמן הפגיעה. כדאי להוסיף לכך עדויות כדי להוכיח את טענתם ולאמתה.
• קבלת טיפול רפואי ותיעודו. חשוב לציין בפני הרופא שהפגיעה קרתה במהלך עבודה כדי שיפתח תיק של "תאונה בעבודה" ויתן לכם את הטופס "תעודה ראשונית לנפגע בעבודה"
• דיווח למשטרה במקרה והפגיעה התרחשה במהלך תאונת דרכים בדרך למקום העבודה או בחזרה ממקום העבודה תוך ציון העובדה שתאונת הדרכים קשורה לוגית למקום העבודה.
• החתמת המעביד על טופס פגיעה בעבודה (טופס 250 במקרה של עובדים שכירים או טופס 285 במקרה של עובדים עצמאיים). יש להביא את הטופס הזה לרופאים כדי לקבל אישורי מחלה.
• תיעוד כל האישורים הרפואיים בעניין פגיעת העבודה לרבות הפניות, אבחונים ומרשמים ושמירת/צילום כל הקבלות שמעידות על הוצאות שונות בעקבות הפגיעה לרבות נסיעות, קניית תרופות ועזרים רפואיים, תשלומים שונים ועוד. הכרה בנפגע כנפגע עבודה ע"י המוסד לביטוח לאומי תביא להחזרי כספים עבור הוצאות אלו רק במידה והן מתועדות.

במידה ונפגעתם בעבודה אך לא ביצעתם את הפעולות לעיל אנא פנו לפסגה מימוש זכויות.

כל פגיעה בעבודה (מחלות מקצוע או תאונת עבודה) מחייבות פנייה למוסד לביטוח לאומי לצורך הגשת תביעה בעניין . הגשה של תביעה מסוג זה חייבת להיעשות תוך שנה מיום הפגיעה ואיחור בתביעה יכול לגרום לשלילה חלקית או מלאה של הזכויות שהיו מגיעות לנפגע אילו הגיש את תביעתו בזמן. הגשת התביעה והוכחתה כמוצדקת מזכה את הנפגע בדמי פגיעה בגובה 3/4 מהכנסתו טרם הפגיעה בעבור תקופת פגיעה של 3 חודשים או פחות. לאחר מכן ובמידה ופגיעת הנפגע פוגעת בכושר עבודתו יש להגיש תביעה נוספת שתכיר בנפגע כנכה נזקק שתכיר בו כנכה עד רמה של 100% למשך 120 יום או תזכה אותו בקצבת נכות זמנית או קבועה בהתאם לקביעת ועדה רפואית בענינו.

ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי הוא הגוף שהוסמך ע"פ חוק לקבוע אחוזי נכות ואת משך הנכות (זמנית או קבועה) של נפגעי עבודה עקב מחלות מקצוע או תאונות עבודה. ניתן לערער על החלטת הועדה הרפואית תוך חודשיים מיום קבלת ההודעה על קביעת אחוזי הנכות, כלומר תוך 3 שבועות או פחות מיום ההחלטה. ועדת הערר כוללת 3 רופאים שאינם עובדי המוסד לביטוח לאומי וזאת בניגוד לועדה הרפואית שבה הרופאים הם עובדי המוסד עצמו. החלטת ועדת הערר נחשבת לסופית אך ניתן לערער גם עליה דרך פנייה לבית הדין האזורי לעבודה.

במידה והפגיעה מעבודה (מחלות מקצוע או תאונות עבודה) גרמה לאובדן כלשהו של כושר עבודה היא תזכה את הנפגע בקצבת נכות זמנית או קבועה לפי החלטת הועדה הרפואית בעניינו תוך שיקלול הנכות הרפואית והנכות התפקודית (אובדן כושר עבודה)באופן הבא:

1. נכות רפואית שאינה מלווה באובדן של לפחות 50% מכושר העבודה אינו מזכה את הנפגע מעבודה בקצבה כלשהי
2. נכות רפואית שמלווה באובדן כושר עבודה ברמה של 60-74% מזכה את הנפגע מעבודה בקצבה חלקית
3. נכות רפואית שמלווה באובדן כושר עבודה ברמה 75% לפחות מזכה את הנפגע בקצבה מלאה

למידע נוסף / ייעוץ התקשרו עכשיו: 04-8814008
ניתן למלא את פרטיכם בטופס יצירת קשר ונציג בתחום המבוקש יצור עמכם קשר

מלא את הפרטים ונציגינו יצרו איתך קשר

Bookmark the permalink.