תאונות עבודה

פיצוי תאונות עבודה - לא צריך לסבול

כאשר נפצעים או נפגעים תוך כדי העבודה או בדרך אליה, אין ספק שמדובר בתאונת עבודה. אולם, המושג "תאונות עבודה" לא מתייחס רק למקרים הללו, אלא גם למקרים נוספים. למרבה הצער, כיוון שעובדים רבים לא מודעים לזכויותיהם הם נמנעים מלהגיש תביעה בנושא ומפסידים פיצוי כספי ורוגע נפשי.

אם כן, מהי ההגדרה הכוללת של המושג "תאונת עבודה"? על פי חוק, תאונות עבודה הן תאונותה מתרחשות בדרך מהבית לעבודה, במהלך יום העבודה או בדרך חזרה הביתה. לעיתים תנאי העבודה מתבררים כמסוכנים ומייצרים בעיות בריאותיות לטווח ארוך. פגיעות אלו נפוצות אצל אנשים העובדים בעבודה פיזית קשה, אצל אנשים העובדים במפעל לחומרים מסוכנים, או אנשים העוסקים בעבודה המצריכה הפעלת האצבעות והידיים (למשל עבודה מול מחשב).

עם זאת, יש מקרים נוספים המגדירים את התאונה ככזו, למשל תאונה בזמן שלקחת את הילד מן הגן, פציעה בזמן ההפסקה מן העבודה ועוד ועוד... כל אדם שאבחן את עצמו כנפגע, זכאי לקבל פיצוי מהמוסד לביטוח לאומי או מחברת הביטוח.

תאונות עבודה- מה עושים עכשיו?

ראשית כל, יש לדאוג לטיפול רפואי ראשוני. הטיפול הראשוני הוא חשוב ביותר גם כדי לתעד את החבלות שנגרמו לאדם כתוצאה מהתאונה, וגם כדי לטפל בנזקים שנוצרו. לאחר מכן, הנפגע ימלא טופס תאונות עבודה מטעם ביטוח לאומי המהווה אישור על התרחשות התאונה. במהלך כל הטיפולים הרפואיים אותם יקבל הנפגע, חשוב לשמור את כל המסמכים הרפואיים וההוצאות הכרוכות בטיפולים הרפואיים, כדי שבבוא העת ניתן יהיה להוכיח ביתר קלות את הנזק שנגרם. אדם המעוניין בקבלת פיצוי, צריך לאסוף את כל המסמכים הרפואיים שיקבל. בין היתר: מרשמים לתרופות, הפניות לרופאים, אבחנות רפואיות ועוד. כמו כן, מומלץ לאסוף את הקבלות של ההוצאות שנגרמו בשל הפגיעה כדי שבבוא העת יהיה ניתן לקבל החזר מביטוח לאומי. השלב הבא, שהינו למעשה החשוב ביותר הוא תמיכה וליווי מאיש מקצוע. במקרה של נפגע תאונת עבודה, מומלץ להיעזר בעו"ד המומחה לדיני נזיקין. עורכי הדין אמונים על ניהול תיק התביעה, והם יכולים לסייע לכל אדם לקבל את הפיצויים המגיעים לו על פי חוק.

למידע נוסף / ייעוץ התקשרו עכשיו: 04-8814008
ניתן למלא את פרטיכם בטופס יצירת קשר ונציג בתחום המבוקש יצור עמכם קשר

מלא את הפרטים ונציגינו יצרו איתך קשר

Bookmark the permalink.