מי זכאי להחזרי מס?

עיקר החזרי המס הם בשל מצב בו לא היה דיווח על נסיבה שמזכה בהקלה מאחר והעובד לא היה מודע שהוא זכאי לנקודות במס הכנסה, כאלו שיקלו עליו. במקרים אלה ניתן להגיש בקשה לקבלת החזרי מס גם אם מדובר על שנים קודמות, שכן החזר המס יכול להתקבל בצורה רטרואקטיבית (עד 6 שנים אחרונות).

יש לציין כי ניתן לקבל רק על השנים שחלפו, ולכן לא תוכלו לקבל תשלומים עתידיים למשך השנה הנוכחית, אלא לחכות לשנה הבאה, להבדיל מתיאומי מס. את הבקשה מגישים למס הכנסה, בצירוף מסמכים המתבקשים מכם. יכולים לעשות זאת הן שכירים והן עצמאיים, התהליך עצמו לרוב לא לוקח זמן רב, כי אם מספר חודשים בודדים בלבד.

מה זה החזרי מס?

כשמדברים על החזרי מס, אין הכוונה להטבה או בונוס, אלא על טעויות שנעשו במהלך שנת העבודה, בה שולמו תשלומי יתר למס הכנסה.
תשלומי היתר יכולים להיות בשל מגוון סיבות, החל מטעות טכנית, עד סימון לא נכון בטופס 101 וכלה בדיווח חסר על נסיבות אישיות אשר מזכות בנקודות זיכוי.

על מנת להיות זכאי להחזר מס יש לעמוד בתנאים המזכים לכך מתוך רשימה סגורה אותה קובעת רשות המיסים. תהליך קבלת החזר המס עשוי להיות מורכב ומסורבל עבור אלו אשר אינם מתמצאים בו היטב ועל כן מומלץ להיעזר באנשי מקצוע שזו התמחותם. לפסגה מימוש זכויות ניסיון ארוך שנים בטיפול בהחזרי מס ונשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה בעניין.

אל תתמודד לבד השאיר/י פרטים ונחזור אליך בהקדם:

 
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out LoudPress Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out LoudPress Enter to Stop Reading Page Content Out LoudScreen Reader Support
צור קשר