מילון מונחים

זכויות רפואיות – מוסדות המדינה השונים מעניקים זכויות רפואיות שונות לתושבי מדינת ישראל בהתאם למצבם הרפואי ולחומרתו של מצב זה. זכויות אלו יבואו לרוב לידי ביטוי כקצבאות שונות אשר משולמות ע"י המוסד לביטוח לאומי, אולם הן יכולות להתבטא גם בהטבות מיסוי, החזרי מס, עזרים מיוחדים ועוד, הכל בהתאם לזכויות הנתבעות.

ועדה רפואית – ועדה מטעם המוסד לביטוח לאומי אשר מורכבת מרופא מומחה אחד או יותר ומזכיר ישיבה, אשר מתכנסים על מנת לקבוע מהם הליקויים הרפואיים וכיצד הם משפיעים על חיי החולה. שיעור הנכות לכל ליקוי יקבע לפי ספר המבחנים שמפרסם המוסד לביטוח לאומי.

נכות רפואית – כימות מספרי של מגבלות רפואיות אשר נקבע בוועדות רפואיות של המוסד לביטוח לאומי. חישוב שיעור הנכות הרפואית נקבע ע"י ספר המבחנים של המוסד לביטוח לאומי ומחושב לפי שיקלול. שיעור הנכות הרפואית לבדו אינו מעיד על עצם קבלת קצבה או גובהה ומהווה הלכה למעשה שיקוף למצבו הרפואי של המבקש.

אובדן כושר עבודה – דרגת הפגיעה ביכולת ההשתכרות כתוצאה מליקויים רפואיים. אובדן כושר עבודה יכול להיות זמני או קבוע וייחשב כאובדן כושר עבודה מלא בכל מצב בו החולה מוכר בשיעור של 75% ומעלה. קביעת דרגת אובדן כושר העבודה מתבצעת בוועדות רפואיות בביטוח לאומי או בחברות הביטוח הפרטיות במידה ולחולה כיסוי פרטי.

קצבת נכות כללית – קצבה שניתנת ע"י המוסד לביטוח לאומי לתושבי ישראל בגיל העבודה, שעקב נכותם (פיזית, נפשית או שכלית) אין ביכולתם לעבוד או שיכולתם להשתכר פחתה לפחות ב- 50%. נקבע לפי שיעור דרגת אובדן כושר העבודה.

קצבת ילד נכה – קצבה שמוענקת להורים לילדים בעלי מחלות כרונית או ליקויים קשים (פיזיים, נפשיים וקוגניטיביים) אשר להם ילד שתלוי בהם עקב מצב זה או שנמצא באופן תדיר בטיפולים רפואיים. הענקת הקצבה מותנית בקביעת אחוזים ע"י וועדה רפואית מיוחדת.

נכות זמנית – אחוזי נכות שניתנים ע"י ועדה רפואית (ראו לעיל) של המוסד לביטוח לאומי לזמן מוגבל (עד שנה) בעקבות פגיעה כלשהי. נכות זמנית יוצאת מתוך הנחה שמצב הנכות יכול להשתנות לטובה או לרעה ושינוי זה יכומת מחדש ע"י ועדה רפואית לאחר שתסתיים תקופת הנכות שנקבעה.

נפגעי עבודה – תאונות, חבלות, פציעות או נזקים גופניים שנגרמו במהלך העבודה (תאונת עבודה) או כתוצאה מתנאי עבודה מזיקים לאורך זמן (מחלת מקצוע) מזכה את הנפגעים בזכויות רפואיות שונות מטעם המוסד לביטוח לאומי או ממקורות אחרים.

דמי פגיעה – תשלום מטעם המוסד לביטוח לאומי עבור עד 90 הימים הראשונים בהם הנפגע אינו עובד עקב תאונה או אירוע כלשהו אשר קרה בעבודה. הסכום אשר ישולם יהיה בגובה של כ- 3/4 משכרו של הנפגע ברבעון שקדם לתאונה. בתום 90 הימים, במידה ונשארת פגיעה, ישנה אפשרות להגשת תביעה להכיר בנכות עבודה לצמיתות.

מחלות מקצוע – מחלות ופגיעות שונות אשר נגרמות באופן ישיר עקב חשיפה ממושכת של עובד לתנאי עבודה מזיקים. הכרה במחלת מקצוע מזכה את הנפגע בזכויות והטבות שונות מטעם המוסד לביטוח לאומי מתוקף היותו נפגע עבודה (ראו לעיל).

נכות מעבודה – אחוזי נכות אשר נקבעים בוועדות רפואיות של המוסד לביטוח לאומי עבור מי שנפגע כתוצאה מעבודתו. ההטבות יכולות להינתן כפיצוי חד פעמי, או כקצבה קבועה, אשר סכומה נגזר משכרו של הנפגע ומשיעור נכותו, גם אם המשיך לעבוד לאחר מכן.

נכות תפקודית – נכות שנקבעת ע"י בית משפט ומגדירה את דרגת אי-כושר של הנפגע להשתכר (במקרה של עובדים ועובדות שכירים ועצמאיים) או לבצע עבודות בית (במקרה של עקרות בית בלבד)

קצבת ניידות – קצבה שניתנת לאזרחי ישראל עד גיל 67, בעלי מוגבלות בניידות בהתאם להחלטה של ועדה רפואית מטעם משרד הבריאות. המוסד לביטוח לאומי מפרט את הליקויים שמזכים בקצבת ניידות והם מהווים רשימה סגורה שרק לפיהם יקבעו אחוזי הנכות בניידות. הקצבה מזכה בשורה של הטבות לרבות קצבה חודשית (אשר באה בנוסף על קצבאות אחרות), הלוואה עומדת לרכישת רכב ועוד.

פטור ממס הכנסה –הטבה אשר ניתנת לפי סעיף 9(5) לפקודת מס הכנסה לאזרחי ישראל אשר משלמים מס הכנסה והוכרו ע"י וועדה רפואית עם נכות רפואית בשיעור 89.1% לפחות. ההטבה חלה על הכנסות מיגיעה אישית עד לגובה התקרה הקבועה בחוק (נכון לשנת 2018 – 608,400 ₪ לשנה) וכן על הכנסות שאינן מיגיעה אישית עד לגובה התקרה הקבועה בחוק (נכון לשנת 2018 – 72,960 ₪ לשנה), כמו כן ישנה אפשרות לקבלת החזר של כספי מס הכנסה ששולמו עד 6 שנים בטרם קבלת הפטור.

החזרי מס – החזר כספי שניתן ע"י רשות המיסים לעובדים אשר שילמו מס הכנסה בסכומים גבוהים מאלו שהיו אמורים. ההחזר יכול להינתן עד 6 שנים קודמות ועל פי רוב יבוא על רקע של אי דיווח על נסיבות אישיות.

נכות נפשית – הפרעות נפשיות (פסיכוטיות ופסיכונוירוטיות) שנקבעות ע"י פסיכיאטר וע"י פסיכולוג/עובד סוציאלי. במידה והנכות הנפשית היא ברמה של 40% ומעלה ואינה מאפשרת פרנסה היא מזכה בקצבת נכות כללית מטעם המוסד לביטוח לאומי.

קצבת סיעוד – קצבה מטעם המוסד לביטוח לאומי שמוענקת לאזרחי ישראל בפנסיה שאין להם את היכולת לטפל בעצמם ולתפקד באופן שוטף ללא עזרת הזולת. קצבה זו אינה כספית אלא מגולמת בשעות טיפול.

קצבת עידוד – קצבה שניתנת לתושבי ישראל מטעם המוסד לביטוח לאומי שקיבלו קצבת נכות (ראו לעיל) במשך שנה או יותר ברצף ושמשתכרים לפחות 45% מהשכר הממוצע במשק.

קצבת שירותים מיוחדים – קצבה שניתנת ע"י המוסד לביטוח לאומי לאזרחי ישראל בגיל העבודה שתלויים בזולתם על מנת לתפקד (לבישה, אכילה, רחצה, ניידות בבית והיגיינה אישית) במשק הבית או שהם זקוקים להשגחה מתמדת למניעת סכנת חיים לעצמם או לאחרים. קצבה זו מתקבלת לרוב בנוסף לקצבת נכות.

טופס 250 – טופס לתביעה מטעם המוסד לביטוח לאומי בנוגע לתאונות עבודה של שכירים. טופס זה מעניק לנפגע זכות לטיפול רפואי במוסד רפואי כלשהו והוא מחייב חתימה של המעסיק לפני הגשתו למוסד לביטוח לאומי. טופס זה אינו מכיר בנפגע כנפגע עבודה (ראו לעיל) אלא רק משמש כחלק בתהליך התביעה מול המוסד לביטוח לאומי.

טופס 283 – טופס לתביעה מצד המוסד לביטוח לאומי בנושא תאונות עבודה של עצמאיים. כמו טופס 250 (ראו לעיל) גם טופס זה משמש לצורך הענקת טיפול רפואי לנפגע במוסד רפואי כלשהו . טופס זה הוא חלק מתהליך התביעה של הנפגע מול המוסד לביטוח לאומי אך אינו מוכיח הכרה כלשהי בנפגע כנפגע עבודה (ראו לעיל).

אל תתמודד לבד השאיר/י פרטים ונחזור אליך בהקדם:

 
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out LoudPress Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out LoudPress Enter to Stop Reading Page Content Out LoudScreen Reader Support
צור קשר