תג חניה לנכה

תג חניה לנכה היא תעודה אשר מונפקת ע"י משרד הרישוי ולפי שיקול דעתו, ותפקידו הוא לסייע לאנשים אשר מתקשים בתנועתם בדרכים מסיבות שונות (אין להתבלבל עם נכות בניידות, אשר מהווה רשת הטבות אחרת ומותנית בהכרה ע"י וועדה רפואית מטעם משרד הבריאות). התג מונפק על שמו של הנכה, מקנה שורה של הטבות אשר יש בכוחן להביא לשיפור ממשי באיכות חייו של כל אדם אשר מתקשה להתנייד ואינו מצריך בדיקה רפואית ע"י וועדה.

מי זכאי לתג חניה לנכה?

משרד הרישוי הגדיר רשימת זכאים לתג:
מוגבלי ניידות – אישור מאת משרד הבריאות (אם גילו עד 67 ונבדק בקריטריון של ניידות) על נכות הזקוק לרכב כאמצעי תנועה עקב בעיית נכות ברגליים, או שדרגת הנכות מגיעה ל60% לפחות ותנועתו ללא רכב בדרכים עלולה לערער את מצב בריאותו.
נפגעי פעולות איבה – אישור נכות מאגף נפגעי פעולות איבה בביטוח לאומי, המאשר כי תנועת בעל הנכות ללא רכב עלולה לערער את מצב בריאותו.
עיוורון – יש לוודא כי קיים אישור ממשרד הרווחה. האישור מועבר באופן אוטומטי ישירות למערכת משרד הרישוי ואין צורך להצטייד בו.
נכי צה"ל – יש לוודא כי קיים אישור ממשרד הביטחון. האישור מועבר באופן אוטומטי ישירות למערכת משרד הרישוי ואין צורך להצטייד בו.

נוסף על רשימה זו אשר העומדים בה כבר בעלי אישור נכות מטעם מוסדות המדינה השונים, יכול כל אדם אשר אינו מוכר אולם סובל ממגבלה ביכולת ההתניידות להגיש בקשה להנפקת תג נכה בצירוף חומר רפואי רלוונטי. במקרים אלו אין אישור גורף להנפקת תג, אלא כל מקרה נבחן לגופו ובהתאם לחומר הרפואי שיצורף לבקשה.

אילו הטבות מקנה תג החניה לנכים?

לבד מן ההטבה הברורה ביותר שהיא אישור להחנות במקומות חניה השמורים לבעלי תג חניה לנכים, מקנה התג הטבות נוספות אשר פחות מוכרות לציבור הרחב ומוסדרות בחוק חניה לנכים:
• הנחה באגרת הרישוי – ניתנת רק לרכב אחד אשר בבעלותו של בעל התג או אפוטופרופסו
• חניה במקום שאין החניה מותרת בו – כל עוד הרכב אינו מסכן או מפריע לתנועה ובהיעדר אפשרות אחרת
• פטור מתשלום בעד חניה במקום ציבורי וברוב החניונים הציבוריים

אל תתמודד לבד השאיר/י פרטים ונחזור אליך בהקדם:

 
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out LoudPress Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out LoudPress Enter to Stop Reading Page Content Out LoudScreen Reader Support
צור קשר